Zamilovaná podkafíčka – návod zdarma

Blíží se Valentýn a všude na mě vyskakují návody na různé zamilované medvídky a srdíčka. Tak jsem si taky nějaká uháčkovala. Pokud se ti mé srdíčkové podkafíčko líbí, neváhej a uháčkuj si ho taky.

Psaný návod na zamilované srdíčkové podkafíčko

Pokud si nebudeš podle psaných instrukcí jistá, jak postupovat nakoukni do kresleného schématu, které najdeš hned pod psaným návodem.

Zamilovaná srdíčková podkafíčka

Materiál

Příze – Jeans

Háček – 3

Tupa jehla na zapošití konců

Vysvětlivky zkratek

PO – Pevné oko 

V – Přidávání tzn. 2 dlouhé sloupky do 1 oka

Vysvětlivky k psanému návodu pro začátečníky

()* – postup uvedený v závorce uháčkuj tolikrát, kolikrát je uvedeno za *. Př: (2DS, ŘO) *3 = 2DS, ŘO, 2DS, ŘO, 2DS, ŘO

Sloupky v závorce na konci řady – zde najdeš počet jednotlivých prvků uháčkovaných v dané řadě, aby sis mohla zkontrolovat, že ti sedí počty sloupků a řetízkových ok.

3 ŘO na začátku každé řady slouží jako náhrada za 1. dlouhý sloupek. Proto pokud si budeš přepočítávat počet dlouhých sloupků v řadě, nezapomeň na něj.

Spoj řadu pomocí PO – Pro uzavření kruhové řady uháčkuj pevné oko do 3. řetízkového očka náhrady. (Tedy do toho horního řetízkového oka)

2 DS do následujícího oka – ať už se jedná o jakýkoliv druh sloupku, tato instrukce říká, že do následujícího očka uháčkuješ oba dva dlouhé sloupky. Kdyby bylo před zkratkou vyšší číslo např. 3, znamená to, že do následujícího oka se uháčkují všechny 3 sloupky.

2 DS – tady NENÍ uvedeno, že by se měly oba sloupky háčkovat do 1 oka, proto uháčkuj každý sloupek do vlastního očka. (Jinýmy slovy DS do následujícího oka, DS do následujícího oka) Pokud by bylo před zkratkou vyšší číslo, např. 4, znamená to, že do následujícíh 4 očí se uháčkuje po 1 sloupku.

Postup

1) 3ŘO + 11 DS vše do MK, řadu spoj pomocí PO

2) 3 ŘO, DS do stejného oka z kterého vychází řetízková oka, uháčkuj V do každého z následujících ok, spoj řadu pomocí PO

3) 3 ŘO, DS do stejného oka, z kterého vychází řetízková oka, DS do následujícího oka, střídej (KS,V) až do konce řady, spoj řadu pomocí PO

4) 2NDS do 3. oka od háčku, dalších 5 2NDS do stejného oka, (tedy celkem jich do jednoho oka uháčkuješ 6. Nejsou zde žádná řetízková oka), tři 2NDS do následujícího oka, jeden 2NDS do následujícího oka, dva 2NDS do následujícího oka, 2 DS, 2 PDS, 4 KS, PDSdo následujícího oka uháčkuj PDS a do samého oka ještě DS, pokračuj do následujícího oka 2NDS, do následujícího oka uháčkuj DS a poté do samého oka PDS4 KS, 2 PDS, 2 DS, dva 2NDS do následujícího oka, jeden 2NDS do následujícího oka, tři 2NDS do následujícího oka, šest 2NDS do následujícího oka, přeskoč 2 oka a do 3. uháčkuj PO

Práci ukonči a volný konec zapracuj

Schéma

Pokud by ti háčkování pouze podle schématu dělalo problém. Koukni na psaný postup a na poznámky.

Tip: Jestli se ve schématech ještě moc nevyznáš, nezoufej a přečti si článek Jak se naučit číst v kreslených schématech na háčkování

Kreslený návod na háčkované srdíčkové podkafíčko

Další zamilované návody z mé dílny

Zamilovaný podtácek ze srdíček

Návod na podtácek ze srdíček

Návod na háčkované medvídky Valentýna a Valentýnku od Ježiny

Návod na zamilovaného Valentýna a Valentýnku

Pokud bys potřebovala s čímkoliv poradit zeptej se mě v mé facebookové skupině Kouzelný svět háčkování. Stačí dotaz napsat na zeď. Ráda ti poradím.

S háčkem a klubíčkem v srdci

Ježina

Sdílej článek s přáteli:

Bezpečnostní oči na háčkované hračky

Bezpečnostní oči na háčkované hračky

Bezpečnostní oči jsou skvělý pomocník při tvorbě háčkovaných hraček. Obzvlášť pro začátečníky je použití bezpečnostních očí skvělý způsob, jak se vyhnout složitějšímu vyšívání obličeje, a přitom dodat hračce perfektní kukuč.Bezpečnostní očka mohou být buď celočerná,...