10 srdíčkových návodů zdarma

Blíží se svátek všech zamilovaných Valentýn. Já osobně sice tento svátek moc neslavím, ale srdíčková výzdoba touto dobou bývá na každém kroku, tak proč si nějaké srdíčko neuháčkovat?

V tomto článku najdeš návod na mini srdíčko a odkazy na 9 pěkných srdíčkových návodů. Tak které srdíčko nahodíš na háček ty?

Návod na Minisrdíčko

  • Materiál – zbytky červené příze jeans
  • Háček – číslo 3
mini háčkované srdíčko

Použité zkratky

  • ŘO – řetízkové oko
  • DS – dlouhý sloupek
  • PDS – polodlouhý sloupek
  • KS – krátký sloupek
  • PO – pevné oko

Cele srdíčko je v podstatě jedna řada háčkovaná do magického kroužku.

Postup

1) udělej si magické oko + 2 ŘO, pokračuj a vše háčkuj do MK – 4 DS, 2 PDS, KS, DS, KS, 2 PDS, 4 DS, 2 ŘO, PO

Utáhni magický kroužek.

schéma na háčkované mini srdíčko

Tip: Toto mini srdíčko můžeš třeba přišít jako aplikaci na čepici, deku, či hračku. Nebo ho můžeš nalepit na papírovou kartičku a vyrobit tak originální Valentýnské přání.

Zamilované podkafíčko

Přemýšlela jsem nad využitím zbytků červené příze jeans. No a blížící se Valentýn mě přivedl na nápad uháčkovat si srdíčková podkafíčka.

Háčkují se v uzavřených kruhových řadách pomocí dlouhých sloupků. V poslední řadě se pak srdíčko tvaruje pomocí různých délek sloupků od 2krát nahozeného dlouhého sloupku až po krátký sloupek a pevné oko.

Srdíčkové háčkované podkafíčko

Vintage srdíčko

Moc se mi líbí tento návod na stránkách Stoklasy. Srdíčko ve vintage stylu si můžeš dozdobit, jak se ti bude líbit. Pokud použiješ barvy, které se ti hodí do obýváků, nemusí být toto srdíčko jen valentýnskou výzdobu, ale můžeš ho mít v pokoji klidně po celý rok.

Toto srdíčko se háčkuje v řadách a vystačíš si s krátkým sloupkem, řetízkovým a pevným okem. Srdíčko se háčkuje dvakrát a poté se sháčkovává/sešívá dohromady.

háčkované srdíčko podle návodu ze stránek stoklasy

Srdíčko do dlaně od Bandorky

Kdo by neznal Bandorku a její milé návody. Mě osobně chytlo u srdce toto háčkované srdíčko tak akorát do dlaně, které lze použít jako přívěsek na klíče. Háčkuje se podobně jako hračky pomocí krátkých sloupků do kruhu, takže se na závěr nemusí nic sešívat.

srdíčko do dlaně od bandorky

Srdíčka od Krampolínky

Krampolínka chrlí ohromnou spoustu úžasných návodů. Mě v rámci témata tohoto článku zaujaly dvě srdíčka. První je háčkováno z příze Dolce, takže milovníci žinylkových přízí takto mohou zužitkovat své zbytky.

návod na srdíčko z žinilkové příze

Druhé srdíčko s rouškou, mi vyvolalo úsměv na tváři. Připomíná mi, že i pod rouškami jsme pořád lidi se srdcem na dlani a dává mi naději, že bude zase líp.

Toto srdíčko se mi však líbí i svým provedením. Prvně se uháčkuje řetízek a poté se háčkuje podobně jako se háčkují věci do oválu. Pro vznik tvaru srdce se pak některá očka přeskakují a některá naopak přidávají. V návodu je i schéma a video.

návod na háčkované srdíčko s rouškou

Srdíčkové pončo opět od Bandorky

Samotná srdíčka jsou sice pěkná, ale člověk někdy neví, co s nimi.  Srdíčka mohou být i součásti motivů jiných projektů. Tak například toto srdíčkové pončo opět od Bandorky. Stačí si vybrat nějaké pěkné duhové klubíčko a romantické pončo je na světě.

Návod na srdíčkové pončo od bandorky

Srdíčkové deky

Obě deky jsou hodně oblíbené jako dečky pro miminka. Já sama jsem si tu čtvercovou uháčkovala a přikrývala jsem ji dcerku v kočárku.

Šátek Srdcovka od Evy Lukášové

Posledním projektem se srdíčky je šátek srdcovka od Evy Lukášové, který najdeš na stránkách šátkomaniačky. Psaný návod je zdarma, rozkreslené schéma lze zakoupit přes Evčin e-shop.

šátek srdcovka

Doufám, že se ti článek líbil, a že jsi zde našla inspiraci na svůj srdíčkový projekt, ať už na Valentýna, nebo jen tak pro radost.

Pochlub se svým uháčkovaným srdíčkem ve skupině Kouzelný svět háčkování. Budu se těšit.

Více mých návodů najdeš zde.

Aby ti neutekl, žádný návod, nebo nový článek, sleduj mé stránky na facebooku.

Ježina

Pokud bys potřebovala s čímkoliv poradit zeptej se mě v mé facebookové skupině Kouzelný svět háčkování. Stačí dotaz napsat na zeď. Ráda ti poradím.

S háčkem a klubíčkem v srdci

Ježina

Sdílej článek s přáteli: