Návod na háčkované srdíčkové podšálky

Je tu únor a facebookové skupiny jsou plné různých zamilovaných a srdíčkových výrobků. Taky jsem si pro tebe jeden připravila. Tyto srdíčkové podšálky mohou posloužit jako dekorace v době Valentýna, ale mohou být i hezkým dárkem v jinou roční dobu. Třeba v květnu na den matek.

Háčkované podšálky ze srdíček

Materiál

  • Na podšálky jsem použila zbytky bavněné příze, co jsem našla ve své syslírně. Nejspíš se jedná o nějakou multicolor Camilu, nebo něco podobného.
  • Háček 3,5 (může být klidně i velikost 3)
  • Jehla na zapošití

Psaný návod

Pokud si nebudeš podle psaných instrukcí jistá, jak postupovat nakoukni do kresleného schématu, které najdeš hned pod psaným návodem.

Vysvětlivky zkratek

MK magický kroužek

DS – dlouhý sloupek

ŘO– řetízkové oko

PO – pevné oko

V – 2 sloupky do 1 očka

Vysvětlivky k psanému návodu pro začátečníky

()* – postup uvedený v závorce uháčkuj tolikrát, kolikrát je uvedeno za *. Př: (2DS, ŘO) *3 = 2DS, ŘO, 2DS, ŘO, 2DS, ŘO

Sloupky v závorce na konci řady – zde najdeš počet jednotlivých prvků uháčkovaných v dané řadě, aby sis mohla zkontrolovat, že ti sedí počty sloupků a řetízkových ok.

POZOR 3 ŘO na začátku každé řady slouží jako náhrada za 1. dlouhý sloupek. Proto pokud si budeš přepočítávat počet dlouhých sloupků v řadě, nezapomeň na něj.

Spoj řadu pomocí PO – aby jsi uzavřela kruhovou řadu, je potřeba ji spojit. Stačí uháčkovat pevné oko do 3. řetízkového očka náhrady. (Tedy do toho horního)

Postup

1) Nachystej si MK, 3 ŘO, 2 DS, 2 ŘO, (3 DS, 2 ŘO) *4, spoj řadu pomocí PO (15 DS, 10 ŘO)

2) 3 ŘO, DS do stejného místa, DS, V, 2 ŘO, (V, DS, V, 2 ŘO) *4, spoj řadu pomocí PO (25 DS, 10 ŘO)

3) 3 ŘO, DS do stejného místa, 3 DS, V, 2 ŘO, (V, 3 DS, V, 2 ŘO) *4, spoj řadu pomocí PO (35 DS, 10 ŘO)

4) 3 ŘO, DS do stejného místa, 5 DS, V, 2 ŘO, (V, 5 DS, V, 2 ŘO) *4, spoj řadu pomocí PO (45 DS, 10 ŘO)

5) 1 očko přeskoč, do následujícího oka uháčkuj 7 DS, 1 očko přeskoč, do následujícího oka PO, 1 očko přeskoč, do následujícího oka 7 DS, 1 očko přeskoč, do následujícího oka PO, 2 KS pod mezeru z 2 ŘO, (PO do krajního DS, 1 očko přeskoč, do následujícího oka uháčkuj 7 DS, 1 očko přeskoč, do následujícího oka PO, 1 očko přeskoč, do následujícího oka 7 DS, 1 očko přeskoč, do následujícího oka PO, 2 KS pod mezeru z 2 ŘO) *4, spoj řadu pomocí PO

Práci ukonči a konce zapracuj.

Tip: Volný konec, který ti zbyl u magického kroužku hned nestříhej, ale nejprve ho trochu zapracuj. Je to zajištění pro to, aby se magický kroužek nerozjel, nebo ještě hůř úplně nerozpáral.

Poznámka k řadě 5: Řada opravdu nezačíná žádným řetízkovým okem. Po spojení řady se hned háčkuje dlouhý sloupek ob jedno očko, aby vznikl oblouk.

Schéma

Pokud by ti háčkování pouze podle schématu dělalo problém. Koukni na psaný postup a na poznámky.

Tip: Jestli se ve schématech ještě moc nevyznáš, nezoufej a přečti si článek Jak se naučit číst v kreslených schématech na háčkování.

Schéma na háčkování srdíčkového podšálku

Závěrem

Doufám, že se ti návod líbil a pokud stále hledáš inspiraci na nějaké to zamilované tvoření, koukni na článek se srdíčkovými návody z loňského roku, nebo na mé zamilované medvídky Valentýna a Valentýnku.

Pokud se potřebuješ na něco ohledně návodu zeptat, nebo se budeš chtít pochlubit svým výsledkem, napiš do mé facebookové skupinky Kouzelný svět háčkování.

Přeji příjemné tvoření

Háčkovaný srdíčkový podšálek

Pokud bys potřebovala s čímkoliv poradit zeptej se mě v mé facebookové skupině Kouzelný svět háčkování. Stačí dotaz napsat na zeď. Ráda ti poradím.

S háčkem a klubíčkem v srdci

Ježina

Sdílej článek s přáteli:

Návod na podzimní háčkovanou deku do kočárku

Návod na podzimní háčkovanou deku do kočárku

Háčkovaná deka ze čtverců nemusí být vždy jen se srdíčky. Pokud se tvé miminko narodilo na podzim, můžeš použít podzimní motivy. Pokaždé když pak deku uvidíš si vybavíš, právě toto období, jak si vozila své miminko v kočárku zakryté háčkovanou dekou od maminky....