Ježina

Tvůj průvodce kouzelným světem háčkování

O mně

Ahoj,

Pokud čteš tento článek, jsi nejspíš zvědavá, kdo se schovává pod projektem Ježina.

Tohle je pro mě zatím nejtěžší psaní. Co o sobě říct? Mé civilní jméno je Martina, jsem z Brna a v současné chvíli jsem na rodičovské dovolené. Jsem háčkem přímo posedlá a vždycky jsem ráda pomáhala, doučovala a učila. Díky tomuto blogu jsem mohla obě dvě mé radosti spojit. 

Chtěla bych pomoci hlavně začátečníkům zorientovat se v kouzelném světě háčkování. jelikož se však sama neustále něco učím, najdeš tu i články se zajímavostmi pro pokročilé.

Jak jsem se k háčkování dostala

Moje cesta do světa háčkovaní začala již když jsem byla malá a babička mě naučila základní řetízek. Bohužel mě toho nestihla naučit víc. Proto jsem se místo háčkování věnovala jiným ručním pracím, především vyšívání.

Až někdy kolem roku 2015 jsem se k háčkování vrátila. Na internetu jsem objevila fotky háčkovaných hraček, které mě uchvátily. Kromě základního řetízku jsem stále neuměla nic víc a tak se ze mě stal samouk.

Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se naučila vyhledávat zdroje návodů a výuková videa na Youtube. Když už jsem našla blog, kde bylo více informací na jednom místě, byl to obvykle zahraniční zdroj. I když anglicky trochu umím, stejně mi připadalo, že je vše psáno snad v čínštině.

A přesně to všechno je to, co mě motivuje a inspiruje. Vytvořit blog o háčkování v češtině, kde člověk najde vše, co potřebuje na jednom místě.

Začátečníci jistě ocení rozcestník jak se naučit háčkovat, kde najdou přehled všech základních technik pro ovládnutí háčkování. Pokročilejší háčkařky zase mohou najít inspiraci v mých článcích a návodech.

A jelikož moc dobře vím, co to obnáší být samouk, tak jsem začala tvořit i online kurzy, ve kterých ti na jednom místě ukážu veškeré techniky a znalosti potřebné k ovládnutí dané oblasti háčkování.

Ježina tvůj průvodce kouzelným světem háčkování

Perličky z mého života

Ježina je má přezdívka ze střední

Má oblíbená barva je modrá

Nejraději háčkuji pro své dvě dcerky.

Některé ženy utrácí za oblečení, boty a kabelky, já za klubíčka.

V okamžiku, kdy přestanu háčkovat je mi opravdu zle a marodím.

 

S úsměvem a háčkem jde všechno líp.

Ježina

Kam dál?

Jsem začátečník

S háčkováním chci začít, ale vůbec nevím jak na to.

Potřebuju návod

Základy už umím, ale potřebuju předlohu, podle které tvořit.

Chci do kurzu

Chci se háčkování věnovat naplno a naučit se i pokročilé techniky.

Pin It on Pinterest