Háčkování za přední a za zadní nit

Pro tvorbu některých vzorů, je potřeba umět háčkovat buď za přední, nebo zadní nit.

Základní sloupky se háčkují úplně stejně. Jediné co se mění je to, že při vpichování háčku pod očko, nepícháš pod obě nitky, ale pouze pod jednu. A to buď pod tu blíže k tobě (přední nit), nebo dál od tebe (zadní nit). Jak na to ti ukážu ve videích níže.

Kdybys hledala v zahraničních vyhledávačích tak anglicky se přední nit říká front loop (zkratka FLO) a zadní nit se označuje jako back loop (zkratka BLO)

Háčkování za přední nit

Háčkování za zadní nit

Pokud bys potřebovala s čímkoliv poradit zeptej se mě v mé facebookové skupině Kouzelný svět háčkování. Stačí dotaz napsat na zeď. Ráda ti poradím.

S háčkem a klubíčkem v srdci

Ježina

Sdílej článek s přáteli:

Jak dopřát svému tělu pohodlí při háčkování

Jak dopřát svému tělu pohodlí při háčkování

Naše tělo nebylo stvořeno k tomu, aby trávilo většinu času v sedě nad jednou činností. Naši předci museli být neustále v pohybu. Oproti tomu my, když si dnes chceme popovídat, nebo máme hlad, jsme schopni tuto potřebu napravit z pohodlí domova po telefonu. A to je ten...

Co vše lze vyčíst z etikety na klubíčku

Člověk by neřekl kolik informací se vejde na jednu malou etiketu od klubíčka. Zorientovat se v nich ti do budoucna pomůže s výběrem vhodné příze pro tvůj projekt. Co přesně je, anebo není na etiketě záleží na výrobci. Některé prvky jsou typické pro zahraničí, jiné...