O mně

Ahoj,

Pokud čteš tento článek, jsi nejspíš zvědavá, kdo se schovává pod projektem Ježina.

Tohle je pro mě zatím nejtěžší psaní. Co o sobě říct? Mé civilní jméno je Martina. Jsem z Brna, v současné chvíli jsem na rodičovské dovolené. A důvod, proč jsem začala psát tento blog je, že jsem háčkem přímo posedlá. Navíc, jsem vždycky ráda pomáhala, doučovala a učila. A tak jsem tyto dvě mé radosti spojila.

Chtěla bych pomoci hlavně začátečníkům se zorientovat v kouzelném světě háčkování. Přesto bych ráda posunula i sebe o něco dál, a tak chystám i několik článků s technikami pro pokročilé. Sama se neustále něco učím.

Jak jsem se k háčkování dostala

Moje cesta do světa háčkovaní začala již když jsem byla malá a babička mě naučila základní řetízek. Bohužel mě toho nestihla naučit víc. Proto jsem se místo háčkování věnovala jiným ručním pracím, především vyšívání.

Někdy kolem roku 2015 jsem však na internetu objevila fotky háčkovaných hraček, které mě uchvátily. Uměla jsem v té době stále jen základní řetízek, a tak se ze mě stal samouk.

Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem se naučila vyhledávat zdroje návodů a výuková videa na Youtube. Když už jsem našla blog, kde bylo více informací na jednom místě, byl to obvykle zahraniční zdroj. I když anglicky trochu umím, připadalo mi, že je stejně vše psáno snad v čínštině.

Postupem času jsem se však poprala jak s technikou háčkování, tak s angličtinou a háčkování jsem zcela propadla. Teď už se nezaleknu žádné výzvy. Kromě hraček už jsem si zkusila i háčkovat košíky, cardigan, šátky začala jsem tvořit i vlastní návody.

A přesně to všechno je to, co mě motivuje a inspiruje. Vytvořit blog v češtině, kde člověk najde vše, co potřebuje na jednom místě. Odkazy kam na návody, přehled anglických pojmů a zkratek, vychytávky, jak se poprat s technikou háčkování. Prostě Pomoci každému se zorientovat v tom úžasném světě háčkování.

Perličky z mého života:

  • Ježina je má přezdívka ze střední
  • Některé ženy utrácí za oblečení, boty a kabelky, já za klubíčka
  • Má oblíbená barva je modrá
  • Mým háčkovacím snem je naučit se tvarovat zvířata a panenky tak, aby vypadaly jako živé.
  • V okamžiku, kdy přestanu háčkovat je mi opravdu zle a marodím.
  • Mé motto: S úsměvem a háčkem jde všechno líp.