Návody na háčkované usínáčky

Usínáček slouží hlavně k tomu, aby se k němu miminko mohlo přitulit a cítit tak pocit bezpečí, jako u maminky.

 

Díky mnoha barvám a strukturám dečky, může usínáček sloužit i jako zajímavý podnět pro zkoumání, když je miminko vzhůru.

 

Uháčkujj svému miminku vlastního usínáčka podle některého z mých návodů.

Háčkovaní usínáčci - návody

Co je to usínáček

Háčkovaný usínáček je hračka, vhodná především pro miminka.

Z čeho se háčkovaný usínáček skládá

Háčkovaný usínáček se skládá ze 2 částí.:

  • Vyplněná část – obvykle se jedná o hlavu usínáčka
  • Dečka – která tvoří tělo usínáčka

Díky této konstrukci se dávají tito háčkovaní muchláčci miminkům do postýlek, aby se mohly k dečce snadno přitulit a dečku jemně muchlat ručičkami.

Příze vhodná na háčkované muchláčky

Já doporučuji muchláčky háčkovat ze 100% bavlny. (Camilla, Alize Bella)

Bavlna snese časté žužlání, potahování a praní, aniž by začala pouštět chloupky, nebo povolila.

Pro větší děti můžeš sáhnout i po jiných materiálech. Hodně oblíbení jsou muchláčci z příze Dolphin baby. Já osobně mám ráda směsovou přízi Jeans, která je díky obsažené bavlně pevná a díky bavlně jemná.

Jaký zvolit háček

  • Při háčkování vypňované části vždy používej správnou velikost háčku, případně o něco menšíaby mezi sloupky neprosvítala výplň.
  • Při háčkování dečky naopak zvol alespoň o číslo větší háček, než je doporučení na etiketě příze. Díky tomu dečka nebude tuhá a bude i pěkně lehoučká.

Bezpečnostní očička ano, nebo ne?

Při háčkování usínáčků pro nejmenší miminka, bych se bezpečnostním očím vyhnula. Kdyby povolila příze, mohlo by očičko vypadnout. Případně by miminka častým žužláním při růstu zoubků mohly bezpečnostní očka vykousnout.

Je proto lepší oči buď vyšít, nebo přišít uháčkovaná očka.

Právě proto, že se tito hajánci dávají miminkům na spinkání, tak se jim často vyšívají zavřená očička. Je to jak pěkné, tak bezpečné.

Na co si dát pozor

U malých miminek je potřeba dbát zvýšenou pozornost na bezpečnost hračky. Hlavně u těch nejmenších dávej pozor, že máš vše pevně sešito, aby se miminko nedostalo k nějaké malé části, která by se mohla uvolnit.