Mezi tímto a minulým článkem je poměrně velká časová prodleva. Je to z toho důvodu, že jsem se plně věnovala vytvoření a spuštění mého prvního online kurzu háčkování. A jelikož jsem i já sama kdysi začínala háčkováním hraček je můj kurz věnovaný právě jim.

Absolventi kurzu se kterými jsem v kontaktu se mě ptali, jak jsem se dostala k tvorbě online kurzu háčkování. Proto mě napadlo tento příběh sepsat a podělit se o něj se všemi, koho zajímá:

  • kdo jsem
  • proč kurz vznikl
  • co chystám dál
jak se naučit háčkovat a sešívat hračky

Moje cesta kouzelným světem háčkování

Od mala miluji ruční práce a zároveň moc ráda učím. Na střední i na vysoké jsem doučovala kamarády, dělala jsem lektorku ve fitku, vedla jsem vlastní minitaneční. A co se ručních prací týče našla jsem se nakonec u háčkování, které mě drží od roku 2015. Tato kombinace nejspíš může za to, proč vznikl můj první kurz háčkovaných hraček pro začátečníky.

Uháčkovat řetízek mě naučila babička už v dětství, víc jsme toho však spolu nestihly. Kolem roku 2015 jsem v jedné knize objevila fotky háčkovaných zajíčků a hodně dlouho mi vrtalo hlavou, jak z obyčejného řetízku může vzniknout něco takového. Až jednou jsem prostě zkusila píchnout háček skrz řetízek, a tak někdy v roce 2015 vznikla moje první háčkovaná řada a následně i zajíček.

FOTO

Můj první háčkovaný králíček

Proč kurz vznikl

Háčkování mě opravdu chytlo.  Začala jsem se pídit po návodech a technikách, jak se co dělá. Každý začátečník samouk mi dá jistě za pravdu, že přijít na to, kde přesně hledat a jaký výraz zadat do vyhledávacího políčka je docela zabrat.

Dneska je sice možné se zeptat v některé z mnoha háčkovacích skupin na Facebooku, avšak ne vždy se člověk doví přesně to, co potřebuje. Poměrně běžná odpověď bývá: „Tak si to vyggoglete.“ Což úplného začátečníka, který ani neví, jak se jednotlivým sloupkům říká moc nepomůže.

A přesně proto vznikl můj první oline kurz háčkování. Hlavní myšlenkou kurzu je provést každého, klidně i úplného začátečníka potřebnými technikami a seznámit ho se základy, které využije u každého dalšího háčkování hračky. A to s důrazem na porozumění tomu, jak číst návody na hračky. To totiž bývá mnohdy hlavní bariéra, proč se lidé háčkovaným hračkám vyhýbají.

Uvodní fotka pro kurz háčkovaných hraček

Co by se vám líbilo za další kurz?

Nic není nemožné. Věřím, že naučit se háčkovat dokáže každý, kdo o to má zájem. Někdy je potřeba jen vytrvat a vytrénovat ruku. A protože mi účastnice kurzu děkovaly a ptaly se na další kurzy, napadlo mě, že nezůstanu jen u háčkovaných hraček, ale vrhnu se i na jiné oblasti háčkování.

Tak co myslíš? Napiš mi do komentáře, jakou oblast háčkování bych si měla vybrat pro příští kurz?

PS: Už teď když píšu tento článek začínám vytvářet navazující kurz háčkovaných hraček pro mírně pokročilé.

Pokud chceš být v obraze a dozvědět se mezi prvními o spuštění dalšího kurzu, přidej se ke mě do skupinky na facebooku Kouzelný svět háčkování, kde se i můžeš pochlubit svými výtvory, nebo se zeptat na cokoliv, co ti v háčkování dělá problém.

Ježina