Návod na podzimní háčkovanou deku do kočárku

Háčkovaná deka ze čtverců nemusí být vždy jen se srdíčky. Pokud se tvé miminko narodilo na podzim, můžeš použít podzimní motivy.

Pokaždé když pak deku uvidíš si vybavíš, právě toto období, jak si vozila své miminko v kočárku zakryté háčkovanou dekou od maminky.

Uháčkuj si tuto deku ze čtverců podle mého návodu zdarma. Kolik čtverců, jaké barvy a jak nakombinuješ motivy už nechám na tobě.

A pokud vaháš, jestli bys takovou deku zvládla, koukni se na nabídku kurzu, který při tvorbě deky vznikl.

Foto k návodu na háčkovanou deku do kočárku s podzimními motivy

Materiál

Háčkované deky ze čtverců se často háčkují z příze Jeans, proto jsem po této přízi sáhla i já. Když člověk zvolí správnou velikost háčku, je deka příjemě poddajná a rozhodně není tuhá.

Já použila háček číslo 4, ale klidně bych si příště troufla na 4,5. Běžně totiž háčkuji hračky, takže jsem zvyklá spíš více utahovat.

Spotřeba na 1 čtverec je půl klubíčka. Na stejnou deku, jako jsem háčkovala já, tady 4×5 motivů budeš potřebovat celkem 10 klubíček + 1 klubíčko na obháčkování.

Pokud se ti líbí přímo mnou použitá barevnost deky, pak jsou to všechno klubíčka od Yarn Artu (3x žlutá č. 35, 3x oranžová č. 77, 6x hnědá č. 40).

Motivy

Po průzkumu mezi háčkařkami v mé facebookové skupině Kouzelný svět háčkování jsem vybrala 6 podzimních motivů.

Původně jsem chtěla, aby byl každý motiv jednou barvou. Šest barev by ale bylo těžké zkombinovat tak, aby k sobě ladily a přitom byly všechny podzimní. Proto jsem nakonec zvolila pouze 4 barvy.

Jaké motivy a barvy na svou deku vybereš a jak si je poskládáš už je zcela na tobě.

Ukázka podzimních motivů na háčkované dece ze čtverců

Návod na háčkovanou deku
do kočárku s podzimními motivy

Jak už jsem psala předem, návod máš ode mě zcela zdarma. Stačí vyplnit formulář, zadat své jméno a e-mailovou adresu a potvrdit, že chceš návod.

Důležité: Než ti návod pošlu, je třeba, abys potvrdila správnost tvé e-mailové adresy, proto hledej v e-mailu zprávu „🧶 Ještě 1 krok – abych ti mohla poslat návod na podzimní deku“. Může se zatoulat i do složek spam/hromadná/promo, tak hledej prosím všude.

Jakmile svou adresu potvrdíš, přijde ti ode mě během pár minut e-mail, ve kterém si návod ve formátu PDF stáhneš k sobě do počítače nebo mobilu. A pak už můžeš s radostí začít tvořit.

 

.

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhej kontaktovat na info@jezina.blog.

Teprve s háčkováním začínáš a nejsi si jistá, jestli umíš vše potřebné k uháčkování takové deky?

Pak přesně pro tebe tu je můj kurz háčkované deky ze čtverců, ve kterém tě provedu od prvního uchopení háčku, přes krátké sloupky a nopky, které tvoří motivy až po závěrečné sešití deky.

Pokud bys potřebovala s čímkoliv poradit zeptej se mě v mé facebookové skupině Kouzelný svět háčkování. Stačí dotaz napsat na zeď. Ráda ti poradím.

S háčkem a klubíčkem v srdci

Ježina

Sdílej článek s přáteli:

Bezpečnostní oči na háčkované hračky

Bezpečnostní oči na háčkované hračky

Bezpečnostní oči jsou skvělý pomocník při tvorbě háčkovaných hraček. Obzvlášť pro začátečníky je použití bezpečnostních očí skvělý způsob, jak se vyhnout složitějšímu vyšívání obličeje, a přitom dodat hračce perfektní kukuč.Bezpečnostní očka mohou být buď celočerná,...