Technika háčkování

2krát nahozený dlouhý sloupek

Začátečníci si na své první projekty vystačí s třemi základními sloupky, tedy s krátkým, polodlouhým a dlouhým sloupkem. Jenže pokud tě už háčkování pohltilo, bude ti to málo. Jako další level se bude hodit umět háčkovat za přední a zadní nit, vědět jak na reliéfní sloupky a poradit si s vícekrát nahazovanými sloupky.

2krát nahozený dlouhý sloupek

 • Česká zkratka: 2NDS
 • Anglický pojem a zkratka: Double treble/ DTR (ve VB), Treble/ TR (v USA)
 • Značka ve schématu: Značka používaná ve scématech na háčkování pro označení 2krát nahozeného dlouhého sloupku

Jak háčkovat 2NDS

2NDS se háčkuj téměř stejně jako obyčejný dlouhý sloupek, jen se přidají 2 pohyby navíc. Místo jedné smyčky, je potřeba nahodit smyčky dvě. Po protažení příze očkem, do kterého si vpichovala, pak 3krát naber přízi a protáhni ji vždy 2 smyčkami na háčku.

Video jak háčkovat 2krát nahozený dlouhý sloupek v řadě

3krát nahozený dlouhý sloupek

 • Česká zkratka: 3NDS
 • Anglický pojem a zkratka: Triple treble/ TTR (ve VB), Double Treble/ DTR (v USA)
 • Značka ve schématu: Značka používaná ve schématech na háčkování pro označení 3 krát nahozeného dlouhého sloupku

Kdybys v návodu na nějaký šátek, nebo mandalu objevila 3krát nahozený dlouhý sloupek. Nahoď 3 smyčky, protáhni přízi očkem do kterého si vpichovala a 4 krát protáhni přízi vždy 2 smyčkami na háčku.

Jednoduše háčkuj stejně jako 2 NDS, jen opět nahoď o jednu smyčku na háček víc. Tedy místo 2 nahoď na začátku na háček 3.

Tip: Díky délce tohoto sloupku se někdy píchá o řadu, nebo i o dvě řady níž. Viděla jsem to hlavně při háčkování deček a mandal.

2krát nahozený dlouhý sloupek do kruhu

Každý typ sloupku má doporučený počet sloupků, které je potřeba uháčkovat do magického kroužku v rámci první řady. U 2krát nahozeného dlouhého sloupku se začíná 18 sloupky. Dál se pokračuje tak, jak již znáš od ostatních sloupků háčkovaných do kruhu. V 2. řadě se háčkují vždy 2 sloupky do každého očka. V 3. řadě se střídá jeden 2krát nahozený dlouhý sloupek se dvěma 2krát nahozenými dlouhými sloupky do jednoho očka a tak dál…

 1. 18 2NDS
 2. V (36)
 3. 2NDS, V (54)
 4. 2* 2NDS, V (72)
 5. 3* 2NDS, V (90)
 6. 4* 2NDS,V (108)
 7. 5* 2NDS, V (126)
 8. 6* 2NDS,V (144)
Video jak háčkovat 2krát nahozený dlouhý sloupek v kruhové řadě

Přidej se ke mě do skupinky na facebooku Kouzelný svět háčkování, kde se můžeš pochlubit svými výtvory, nebo se zeptat na cokoliv, co ti v háčkování dělá problém.

Pokud chceš být informovaná o nových článcích a návodech na blogu, začni sledovat mé stránky na Facebooku, nebo na Instagramu.

Ježina

Jsem blázen do háčkovaní, který se rozhodl o své vášni psát blog.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *