Návody,  Tipy a Triky

Ravelry – objev nekonečnou databázi návodů

Ravlery založili v roce 2007 manželé Cassidy a Jessica Forbes. K založení Jessicu vedlo hlavně to, že byla už unavená z neustálého hledání návodů po všech čertech. Což je problém snad každé z nás. Tak vymyslela Ravelry, které ji pomohl vytvořit její manžel Cassidy.

Co to tedy to Ravelry je?

Jedná se o web plný návodů a inspirace sdružující všechny pletací a háčkovací nadšence z celého světa. Najdeš zde přes 370 tisíc návodů na háčkování z čehož jich je přes 100 tisíc zdarma.

Některé návody „pouze“ odkazují na weby, kde je celý postup k dispozici online. Jiné návody lze rovnou stáhnout z Ravelry ve formátu PDF. Návody jsou převážně v angličtině, ale najdeš tu i pár českých.

Jestli kromě háčku vládneš i jehlicemi, najdeš zde dalších 600 tisíc návodů. Jsou to ohromná čísla. Celkově se počet návodů blíží k 1 milionu a zahrnuje návody na háčkovaní, pletení, pletení na stroji a tzv loomknitting. (údaj platný k říjnu 2020)

Ravlery nabízí jednu moc zajímavou funkci. Je jí osobní poznámkový blok, kam si můžeš ukládat návody, které chceš háčkovat, psát si poznámky k projektům, na kterých právě pracuješ, nebo si vést vlastní databázi přízí.

Pokud umíš anglicky, nabízí se ti zde možnost interakce s ostatními členy. Jsou zde různé skupiny a fóra, kde můžeš najít pomoc, nebo nové přátele. Českou skupinu jsem zde našla jen jednu. V naších končinách se potkáváme spíš v různých skupinách na Facebooku.

Nejdůležitější informace: Ravelry je zdarma, ale je požadovaná registrace.

Sama jsem s registrací dlouho otálela. Bála jsem se, že po mě bude někdo chtít peníze, nebo, že nebudu ničemu rozumět.

Ale ty se nemusíš ničeho bát. Jak jsem už psala, registrace je zdarma. Musíš jen zadat svou emailovou adresu. Jestli pak vyplníš svůj profil nebo ne už bude jen na tobě.

A pokud neumíš anglicky, tak se taky nemusíš bát. Chystám několik článků, které ti pomohou se k návodům dostat. Zatím můžeš prozkoumat ty české. Až si vytvoříš registraci koukni sem na návody v češtině.

Jak se registrovat

Klikni na tento odkaz https://www.ravelry.com/

Klikni na: Join Now

přihlašování
Pokud máš učet přihlas se, nebo klikni na join now a učet si vytvoř

Vyplň svou emailovou adresu a klikni na: Email me a signup link

přihlašování na ravelry zadání emailu

V prohlížeči se ti objeví tato stránka, tu můžeš zavřít, jelikož ti odkaz přijde během chvilky na email

přihlašování

Klikni na odkaz v emailu, který ti došel

registarační email z ravelry

Vyber si uživatelské jméno a heslo. Pokud jméno již existuje objeví se červená tabulka, která ti navrhne jiné alternativy uživatelského jména.

Poté klikni na: create my account.

zadání uživatelského jména a hesla

Dostaneš se na Welcome stránku a můžeš zkoumat, co vše Ravelry nabízí.

welcome stránka ravelry

Jak se zorientovat na Ravelry

Na základní homepage jsou psány příspěvky týkajících se aktualit na Ravelry. V horní liště máš pak v levé části záložky: Návody (patterns), Příze (yarns), Komunita (community) podpora (support) a pokročilé vyhledávání (advanced search)

Pravá část horní lišty se zase zaměřuje na tvůj profil. Najdeš zde své soukromé zprávy, příspěvky na fórech, svůj poznámkový blog a samozřejmě možnost upravit svůj profil.

základní stránka ravelry

Použité zdroje:

  • www.computer.howstuffworks.com/internet/social-networking/networks/ravelry.htm
  • www.ravelry.com/help

Tak co, už máš svůj účet na Ravelry? Aktuálně pracuji na dalších článcích o Ravelry. Někdy příště se rozepíšu o tom, jak upravit osobní profil, jak hledat mezi návody, jak funguje poznámkový blok, jak koupit návod na Ravelry anebo jak prodávat návody na Ravelry.

Doufám, že článek byl srozumitelný. Pokud potřebuješ s něčím poradit, nebo se chceš pochlubit se svými háčkovacími úspěchy, přidej se do skupiny Kouzelný svět háčkování.

Aby ti neunikl žádný nový článek, začni sledovat mou stránku na Facebooku.

Tvoje Ježina

Jsem blázen do háčkovaní, který se rozhodl o své vášni psát blog.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *